Stroga pravila
Još jedna evropska država planira zabraniti mobitele u školama od 2027.

Češka vlada podnijela je prijedlog zakona o zabrani korištenja mobilnih telefona u školama od rujna 2027., rekao je u ponedjeljak premijer Andrej Babiš, pridružujući se rastućem globalnom nastojanju da se ograniči vrijeme koje djeca školske dobi provode pred ekranima.
Oglas
Zabrana bi se odnosila na korištenje telefona u učionicama, kao i tijekom odmora, uz neke iznimke poput zdravstvenih razloga ili korištenja u obrazovne svrhe.
"Škole neće moći dopustiti učenicima da naprave pauzu s mobitelima iz drugih razloga", navodi se u nacrtu zakona.
Ovaj potez slijedi mjere drugih vlada za ograničavanje korištenja društvenih mreža ili mobilnih telefona među djecom.
Poljska je ovog mjeseca slijedila zemlje poput Nizozemske, Južne Koreje i Italije u zabrani pametnih telefona u školama zbog zabrinutosti oko njihovog utjecaja na koncentraciju i ponašanje.
Što se tiče društvenih mreža, Australija je prva zabranila pristup djeci, a Velika Britanija je ovog mjeseca najavila zabranu za osobe mlađe od 16 godina.
Babiš je rekao da vlada također razmatra zabranu društvenih mreža za djecu, slijedeći primjer Francuske i drugih zemalja koje su zauzele strože stavove zbog uočenih negativnih učinaka na djecu.
┈➤ Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android /iPhone/iPad
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas